Bezplodnosc in vitro

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie ale z podjęciem uchwał o małżeństwie, jednak również z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z dalekich przyczyn ukazuje się to przykre i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Widać to istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, składa się, że lekarze nie są w okresie określić przyczyny niepłodności również tym tymże zastosować dobrych metod jej przyjmowania. Kiedy różne metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na pokrycie sztuczne, czy takie, które wykonywa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego rodzaju rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technika ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, tylko dla wielu par chcących mieć potomstwo jest oryginalnym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że przyjmując się na taką metodę należy zdecydować czy będziemy mieć z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę główną możliwość. Pierwsza randka u lekarze połączona jest ze długą ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy też dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a i zarządza jej szereg nowych badań. I mężczyzna pragnie posiadać zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do następnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ogłaszają się potrzebne także inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przenosi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, jak i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu wynikają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika uczy się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.