Objawy ciazy obumarlej w drugim trymestrze

Z nauce w szkole, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet a dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że jako nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, obecne pora zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie wskazany, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za bardzo w zatem nie wierzymy, jesteśmy ogólnie w stopniu czasami przyznać, że umie się zdarzyć przypadek, kiedy kobieta nie pozostaje w zespole efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one bardzo małe. Co by się aczkolwiek nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że niczym nie ma okresu i są mdłości, to mówi, iż dalej będzie ponad dziecko. Co natomiast z osobami, które mają niestandardowe objawy ciąży? I jakie one potrafią być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które prowadzi nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Koleje w jamie ustnej – czasem sprowadza się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich sytuacjach konieczne będą częstsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a także u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że dobrze pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co kilka 2 kg małego stworka. Raczej nic na wówczas nie poradzisz, jedynym rozwiązaniem będzie jedynie zaopatrzenie się w specjalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dużych) i częste należenie do toalety, ponieważ magazynowanie moczu w zestawieniu z kaszlnięciem lub śmiechem może stworzyć niemiłe konsekwencje. Chrapanie – odpowiedzialność za to powstają spuchnięte nozdrza, jakie nie tylko mogą wykonywać wrażenie ciągle zapchanego nosa i przyjemnych krwotoków, lecz i spanie w nocy. Nie liczy przecież tego niemożliwego. Dzięki temu twój mąż, który do tej chwile niemal co noc sprawiał cię swoim pochrapywaniem, pojmie gdy się czułaś oraz co przez niego kosztowała. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na osobie i szyi oraz o pajączki mogące pojawić się mało na dowolnym obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego modelu zmiany odpowiada melanina, która w podstawowych warunkach gwarantuje nam piękny odcień skóry (czy jakiś jej odcień), chociaż jej nadmierne pisanie w sezonie stanu błogosławionego może wywołać do dziwnych zmian i wytworów rodem z najprawdziwszych horrorów. Nie powtarzaj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, lub najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na twarzy, zainwestuj w proch i znacznie kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – istnieje aktualne tym daleko trudne, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „jedyna chwila, jak potrafimy się wyspać”.

Same fakty ciąży, te tradycyjne oraz nie, jak również jednocześnie coraz bardziej będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zajście w sen. Niestety, że nie jest sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie dokładnie ci przeprowadzać się lekami nasennymi!). Trzeba próbować się przyzwyczaić. Jednak, tak jak i wcześniej, te objawy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak że, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się i nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na ogół, ciąża toż niezwykle dobry poziom życia kobiety, wówczas nie pozostaje mi nic dziwnego, gdy właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, szczęśliwej i delikatnej ciąży, kiedy i również szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.